Rodinný dům Chlum

Dům je navržen v souladu s mírně svažitým terénem a v duchu dříve nedaleko stávajícího skokanského můstku. Konstrukčně je v podstatě homogenní, stěny, strop i střecha jsou z pórobetonu, zahalen bude do elegantního pláště z fasádních desek Cembrit, se spárořezem, kopírujícím sklon střechy a směřujícím do nebes.

Nízkoenergetický rodinný dům s ideální orientací hlavních prostor na jih a západ, ale i s krásným výhledem na sever! Komfort užívání zajišťuje vzduchotechnika s rekuperací, koncentrace CO2 klesá na minimum a tepelná ztráta větráním je eliminována na maximální možnou míru, tím pádem i potřeba tepla na vytápění klesá a že když už to rekuperace neutáhne, přichází na řadu v jednotce VZT integrovaný elektrokotel. Všechno pěkně v jedné bedýnce!

Vnitřní dispozice byla navržena v souladu s přáními a požadavky budoucích obyvatel, s velkým obytným prostorem jako centrem všeho dění, díky velkým proskleným plochám v propojení s přírodou a stropem až někde v oblacích. A horní patro patří celé dětem!

  • Typ:

    rodinný dům

  • Lokalita:

    Chlum

  • Rok:

    2012