Rodinné domy

Projekty rodinných domů

Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, i taková relativně malá stavba jako je rodinný dům může být někdy pěkný oříšek. Naplnit všechna přání investora, vyhovět požadavkům stavebního úřadu, stavbu vhodně umístit na pozemek i orientovat ke světovým stranám, to vše a ještě mnohem více je potřeba řešit a důkladně promyslet již od počáteční studie objektu. Klademe důraz na jednoduchost a přehlednost dispozic i konstrukčního řešení, máme rádi moderní a nadčasové věci, samozřejmostí je navrhování staveb s ohledem na úspory energií, nízkoenergetické a pasivní domy mají budoucnost. Vymyslíme pro Vás dům na míru, se kterým nezapadnete. Naše domy navrhujeme tak, jako bychom v nich měli žít my.  Rodinné domy jsou naší specialitou, přesvědčte se o tom sami!

Nízkoenergetické rodinné domy

Nízkoenergetické domy jsou stavby s nízkou potřebou energie na vytápění, která je oproti běžným novostavbám splňujícím české stavebně energetické předpisy poloviční nebo i menší. Hraniční hodnotou pro nízkoenergetický dům je v České republice 50 kWh/(m2a), tedy zhruba poloviční ve srovnání se spotřebou běžného domu.

Projekt nízkoenergetického rodinného domu

Pasivní rodinné domy

Pasivní domy jsou budovy s komfortním vnitřním prostředím v zimním i letním období a s natolik nízkou spotřebou tepla na vytápění, že nepotřebují standardní vytápěcí systémy. Ve srovnání se standardními budovami je potřeba tepla na vytápění objektu snížena až o 80 %.

Projekt pasivního rodinného domu

Nulové rodinné domy

Specifickou kategorií nízkoenergetických domů jsou tzv. „nulové domy“, tzn. domy, které mají potřebu tepla pro vytápění blízkou nule. Podle normy ČSN 73 0540 jsou za nulové domy považovány domy s potřebu tepla menší než 5 kWh/(m2a). Těchto parametrů však většinou není dosaženo pomocí výrazného zlepšení tepelné izolace.

Projekt nulového rodinného domu

Dřevostavba rodinného domu

Dřevostavby jsou nízkoenergetické nebo dokonce i pasivní domy, které mají výborné tepelně izolační vlastnosti. Jejich výhodou jsou značné energetické úspory. Obvykle se se spotřebuje na vytápění až o 30% energie méně, než při vytápění zděného domu.

Projekt dřevostavby rodinného domu

Nabízené stupně projektové dokumentace

Na čem jsme pracovali

 • Rodinný dům Nová Ves v Plzni-Jih (2011) / ukázka
 • Rodinný dům Color v Plzni / ukázka
 • Rodinný dům s ateliérem v Praze (2009) / ukázka
 • a další rodinné domy

Máte zájem o projekt rodinného domu?

Nezávazně nás kontaktujte:

  Vaše jméno

  Váš email

  Vaše zpráva

  Opište prosím text z obrázku
  captcha