O nás

Our work strives to enhance our sense of surroundings, identity and relationship to others and the physical spaces we inhabit, whether feral or human-made.

Selected Awards
 • 2004 — Aga Khan Award for Architecture
 • 2009 — Mies van der Rohe Award
 • 2013 — AIA/ALA Library Building Award
 • 2015 — Best Interior, Designers Saturday
 • 2016 — AIA New York Honor Award

Nízkoenergetické domy

[one_half]

Projekty nízkoenergetických domů

Výstavba nízkoenergetického domu neznamená jen zateplení a instalování slunečních kolektorů či tepelného čerpadla, ale při projektování těchto domů je  třeba dodržovat i několik dalších zásad: objekt vhodně situovat vzhledem ke světovým stranám, aby co nejvíce využíval energie ze slunce a ze svého okolí. Dům musí být také tepelně izolován a hermeticky utěsněn, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. Větrání musí být zajištěno v hygienicky potřebné intenzitě, podle stavebních a klimatických podmínek buď přirozenou cirkulací vzduchu, nebo nuceně. A v neposlední řadě musí mít stavba co nejmenší počet tepelných mostů, tzn. rohů, výstupků, spojení materiálů atd.

 

Nízkoenergetický dům lze postavit z téměř každého běžného stavebního materiálu. Současný trend výstavby energeticky nenáročných domů se však pomalu přesouvá k lehkým stavebním systémům, nejčastěji na bázi dřeva, s jednoduchou montáží. Lehký konstrukční systém s dřevěnou sloupkovou nosnou konstrukcí je schopen splnit náročné požadavky na tepelně izolační vlastnosti obvodového pláště při relativně malých tloušťkách konstrukce. Konstrukci z velké části tvoří tepelná izolace, proto je obvodová stěna užší a zároveň má výborné tepelně izolační vlastnosti.

 

[separator_lines]

Nabízené stupně projektové dokumentace

[/one_half]

[one_half_last]

Máte zájem o [highlight_1]projekt nízkoenergetického domu[/highlight_1]?

Nezávazně nás kontaktujte:

  Vaše jméno

  Váš email

  Vaše zpráva

  Opište prosím text z obrázku
  captcha

   

   

  nebo volejte:

   

  [highlight_1]774152624[/highlight_1] / TOJAKO ateliér

  [/one_half_last]

   

  [separator_lines]

  Výběr z prací ateliéru TOJAKO, které jsme již uveřejnili, naleznete v sekci [small_button link=“http://tojako.cz/reference/“]REFERENCE[/small_button]