Rodinný dům Dobřany

Nově budovaná obytná lokalita a její regulativy trochu ovlivnily samotný návrh, ale od počátku se to nám zrovna v tomto případě nevadily, ba naopak. Podmínkou totiž byl jednoduchý dům s pultovou střechou moderního vzhledu, bez zbytečných příkras, s přístřeškem na parkování a uliční čárou posunutou blíže ke středu pozemku.

Tentokrát jsme měli o vzhledu poměrně jasno a již od počátku jsme se s budoucími obyvateli tohoto domu shodli na návrhu interiéru i exteriéru. Dům není veliký, velkorysé jsou ale některé jeho prvky. Obytnému prostoru dominuje poměrně velká galerie, která spojuje obě patra a dělá prostor zajímavým. Velké jsou i prosklené plochy v obytném prostoru. Směřují do jižní zahrady a zajišťují optické propojení vnitřního prostředí s přírodou. Na přání investora jsou eliminovány technické a skladovací prostory na minimum, naopak obytný prostor byl navržen co možná největší. V horním patře je pak klidová zóna ložnic, veškeré technické zázemí se nachází dole.

Jednoduché linie domu a čistá bílá doplněná dřevěným obkladem jsou důkazem toho, že líbivé nemusí být nutně okázalé. Naopak, v jednoduchosti je krása! Nebo jste jiného názoru?

  • Typ:

    rodinný dům

  • Lokalita:

    Dobřany

  • Rok:

    2012