Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí byla populární již před lety, pak přišel boom stavebních firem, ale nyní se zdá, že se tento způsob výstavby dostává opět na výsluní! Stavba domu svépomocí se tak stává často vyhledávaným termínem pro budoucí stavebníky, kteří možná se stavbou domu nemají až tolik zkušeností, ale ve stavbě rodinného domu vlastními silami spatřují především finanční úspory.

 

Proč je dnes stavba domů svépomocí stále populárnější?

Důvody jsou různé. V dnešní době není radno věřit nikomu, natož stavebním firmám. Důvěřuj, ale prověřuj, platí i tady, i když ani to není záruka. Termíny se nedodržují, technologické pauzy jakbysmet, používají se ty nejlevnější materiály, a pokud nestojí firmě za zády stavební dozor dnes a denně, může se původní záměr od výsledku dost lišit.

Pokud z celého procesu vynecháte stavební firmy a pustíte se do stavby domu svépomocí, máte záruku v tom, že nadávat můžete jen sami sobě. Člověk určitě ušetří hodně peněz oproti stavbě na klíč, ovšem to jen v případě, že se nevyskytnou žádné zásadní problémy. Pouštět se do stavby svépomocí bez odborných znalostí a orientace v oboru stavebnictví se bohužel vůbec nemusí vyplatit.

 

Když už se do stavby domu svépomocí pustíte, je potřeba:

  • Kvalitní a podrobný projekt rodinného domu
  • Odborný dohled na stavbu
  • Řešit každý detail, u nízkoenergetických a pasivních domů platí dvojnásob

 

Související služby, které vám nabízíme:

  1. [highlight_1]Odborná konzultace[/highlight_1] – probereme váš záměr, a zda je pro vás stavba domu svépomocí vhodná
  2. [highlight_1]Projekt rodinného domu[/highlight_1] – navrhneme rodinný dům přesně dle vašich představ s orientačním rozpočtem, abyste věděli, kolik utratíte
  3. [highlight_1]Odborný dozor[/highlight_1] – budeme sledovat, jak stavba roste a vyřešíme případné problémy či komplikace, s kterými si stavebník amatér neví rady
  4. [highlight_1]Optimalizace stavby[/highlight_1] – stavbu rodinného domu zoptimalizujeme tak, aby vás stála co nejméně. Finančně výhodné stavební materiály, technologie, postupy. Budeme kontrolovat, zda se rozpočet čerpá efektivně dle orientačního rozpočtu tak, abyste na konci stavby s penězi vyšli.