word guru answers pixword solution wordscapes Wordscapes Wind Answers Wordscapes Beach 12 Wordscapes Strato 12 Wordscapes Calm 12
Tojako | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

tojako

Tak už nám to začíná růst – I.

Dlouhou dobu se na našich stránkách nic nedělo... ano, byli jsme trochu zaneprázdněni prací a nebyl čas na psaní novinek, ale teď už bylo na čase. Pomalu nám to začíná růst! Někde i rychleji než pomalu. Jako první se začal rýsovat rodinný dům v Hrádku u Rokycan. Na jaře prý už bude nastěhováno

Číst více

Pasivní domy – část 3.

2.    TEPELNÉ IZOLACE   Samozřejmostí pro pasivní domy je vytvoření dokonalé tepelně izolační obálky objektu. Z pohledu dnes používaných izolací se jedná až o extrémní tloušťky, kdy stěny se izolují i 30 cm tepelné izolace, do střešního pláště je vhodné použít až 40 cm izolace. Nesmí se zapomínat ani na podlahu na terénu a obvod domu ve styku se zeminou. Co se tloušťky týče, závisí také na použitém materiálu, protože některé mají lepší parametry i při menších dimenzích. Snahou je tedy použití co největší izolační vrstvy a co nejmenší tloušťky nosné konstrukce, aby výsledná tloušťka (zejména u stěn) nebyla příliš velká. Důležité je ale samozřejmě také zachování statické funkce konstrukce!  

Číst více

TOJAKO pracuje na novém individuálním projektu!

TOJAKO se hlásí s čerstvou novinkou. Právě děláme na individuálním projektu rodinného domu pro jednoho soukromého investora. Tento člověk má trošku hluboko do kapsy a jeho rozpočet je poměrně dost omezený, přesto se nechce vzdát myšlenky na moderní dům, který zaujme okolí zvenku i návštěvy zevnitř a bude se v něm i příjemně bydlet. Aneb za málo peněz, hodně muziky. To je pro nás výzva!

Číst více

Úspory vs. náklady

Co je lepší, vynaložit více finančních prostředků na začátku a nebo v průběhu užívání stavby?

Číst více

Nízkoenergetický či pasivní dům?

Pojem nízkoenergetický či pasivní dům už dnes slyšel snad každý, na internetu i v odborné literatuře se dá najít spousta informací, více či méně pravdivých. Každá druhá firma, která staví rodinné domy, si píše, že jejich domy jsou zaručeně nízkoenergetické, a spoléhají na to, že ne každý tuší, že to nejsou jen zdi obalené polysytrenem, ale že je potřeba splnit řadu dalších kritérií. Pokud vás téma nízkoenergetických a pasivních domů zajímá, chtěli byste svůj dům navrhnout v tomto konceptu, nebo máte jen dotazy v této oblasti, obraťte se na nás, rádi poradíme, zkonzultujeme, vybereme vhodné řešení. Máme plno nápadů a jsme tu pro vás!

Číst více

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz