palavra guru respostas 4 immagini 1 parola wordscape answer Wordscapes Grow Answers Wordscapes Wave 8 Wordscapes Below 8 Wordscapes Fall 8
Stavební Materiály | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

stavební materiály

Tak už nám to začíná růst – II.

Pod Chlumem začíná růst stavba, na kterou jsme mimořádně zvědaví. Je to takové naše první dítě, rodilo se dost dlouho, ale nakonec se z toho vyloupla, doufejme že vydařená, stavba.

Číst více

Tak už nám to začíná růst – I.

Dlouhou dobu se na našich stránkách nic nedělo... ano, byli jsme trochu zaneprázdněni prací a nebyl čas na psaní novinek, ale teď už bylo na čase. Pomalu nám to začíná růst! Někde i rychleji než pomalu. Jako první se začal rýsovat rodinný dům v Hrádku u Rokycan. Na jaře prý už bude nastěhováno

Číst více

Líbí se vám naše stránky a reference?

Líbí se vám naše stránky a reference? Chcete pravidelné informace o tom, na čem právě děláme? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!

Číst více

Pasivní domy – 3.část – VZDUCHOTĚSNOST

3. VZDUCHOTĚSNOST   Vysoká míra těsnosti obálky budovy je jednou z podmínek při navrhování a realizaci pasivního domu. Je potřeba, aby netěsnostmi v obvodových konstrukcích pronikalo co nejméně vzduchu, protože dochází nejen ke ztrátám tepla prostupem, ale také k pronikání vlhkosti do vnitřních konstrukcí a hrozí riziko kondenzace. V neposlední řadě také těsnost obálky ovlivňuje i efektivitu větrání se zpětným získáváním tepla, protože vzduch se pak vyměňuje netěsnostmi v konstrukcích místo toho, aby procházel rekuperačním výměníkem a předával potřebné teplo vzduchu přívodnímu.

Číst více

Pasivní domy – část 2.

Základní principy návrhu:   KONCEPCE NÁVRHU A JEHO OPTIMALIZACE   Pro pasivní dům je velmi důležitá celková koncepce návrhu a optimalizace všech prvků již od samotného počátku navrhování. Jedná se zejména o tvar a velikost budovy, dispoziční řešení, výběr vhodného materiálu, technologií, orientace ke světovým stranám, velikost a rozmístění oken, návrh vytápění a větrání objektu. Toto vše se dá nejlépe měnit a optimalizovat při tvorbě studie a je potřeba tomuto návrhu věnovat dostatek času, protože právě toto je fáze, kdy je možné měnit nejvíce za nejméně peněz. U pasivního domu nelze jako u „běžného“ řešit věci až při realizaci, protože základem je dokonale promyšlený návrh včetně všech detailů.  

Číst více

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz