word guru answers 4 immagini 1 parola wordscapes cheat Wordscapes Lily Answers Wordscapes Frond 10 Wordscapes Grace 10 Wordscapes Wave 10
RD Vodňany – realizace | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

RD Vodňany – realizace

Rodinný dům ve Vodňanech a jeho realizace

zastavěná plocha: 78,4 m2

užitná plocha celkem (1+2NP): 113,65 m2

velikost: 4+kk + technické příslušenství

orientační hodnota stavby: 2,5 mil.Kč

 

studie a projekt: 02/2012 – 07/2012

stavba: 08/2012 – 09/2013

 

Popis:

Rodinný dům střední velikosti má jedno nadzemní podlaží a obytné podkroví. Nachází se ve stávající zástavbě nedaleko centra Vodňan a vodňanského zámku. Tato poloha částečně určovala celkový vzhled domu, který musel zůstat „klasický“, obdélníkový půdorys a sedlová střecha se nijak nevymykají okolní zástavbě. Přeci jen ale byly některé prvky „modernizovány“, střecha je víceméně bez přesahů, s oplechovanými nízkými atikami ve štítech a s jednoduchými pultovými vikýři s oplechovanými čely.

 

Parcela je neveliká a navíc tady byl požadavek na umístění domu na okraji pozemku, kdy jižní fasáda domu tvoří přímo uliční čáru. To bylo značně limitující z hlediska orientace domu ke světovým stranám, která není přímo ideální, soukromá část domu s větším prosklením a terasou je situována na sever. Přesto má dům vzhledem k navržené konstrukci a obálce budovy (keramické broušené bloky pro jednovrstvé tepelněizolační zdivo, navíc se zakládací řadou z tvarovek s výplní EPS) docela dobré parametry a poměrně malou tepelnou ztrátu.

 

Návrh domu z hlediska vzhledu i dispozičního řešení byl docela rychlý, do vkusu klientů jsme se trefili již na začátku. Toto také zůstalo zcela zachováno i při pozdější výstavbě. Co se týká technologií, tam se s tím docela zahýbalo v průběhu výstavby. Pro vytápění domu byl původně navržen interiérový kotel s přikládáním z technické místnosti. Nakonec bylo místo kotle instalováno tepelné čerpadlo vzduch-voda a místo původně navrhovaných klasických radiátorů teplovodní podlahové topení. Určitě komfortnější řešení! Dům vyhovuje požadavkům na nízkoenergetický objekt, takže jsme spokojeni my i investoři!

 

Projekt jsme předali v červenci 2012, stavby byla na ohlášení, takže po měsíci už nic nebránilo tomu, aby se započalo se stavbou. Investoři měli jednoho velice šikovného řemeslníka (vyzdění bylo jako z technické příručky) a spolu s ním, vlastními silami a za pomoci příbuzných a pár specializovaných realizačních firem (třeba na krov) celý dům zvládli postavit za jediný rok. Ještě chybí dokončit fasádu a bude hotovo!

Chcete podobnou stavbut? Neváhejte nás KONTAKTOVAT

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz