crossword clues pixword solution wordscapes Wordscapes Palm Answers Wordscapes Wild 10 Wordscapes Soar 10 Wordscapes Lush 10
Rodinný dům Rakovník | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

Reference

Rodinný dům Rakovník

 

 

Základní informace

Typ: pasivní rodinný dům s garáží
Lokalita: Rakovník
Rok: 2012

Stupeň projektu: architektonická studie

 

Zastavěná plocha: 70,3m2 (RD) + 35,7m2 (garáž)
Užitná plocha: 2×57,6m2 (2 bytové jednotky) + 30m2 (garáž)
Konstrukce: obvodové stěny – VPC  + izolace grafitový EPS tl. 300 mm, vnitřní nosné stěny a příčky -  VPC, střecha pultová sklon min. 7°-10° (dle krytiny)
Tepelná ztráta: max. 3 kW
Vytápění+větrání: elektrické podlahové rohože, v koupelnách otopné žebříky,  vzduchotechnická jednotka s aktivní rekuperací, s přípravou TV a chlazením, instalace fotovoltaických panelů na střechu RD i garáže

 

Rozšířený popis

Objekt rodinného domu s garáží byl navrhován pro zatím neznámý pozemek s předpokládanou ideální orientací J-S. Požadavek investora byl na jednoduchý dům obdélníkového půdorysu s přistavěnou garáží, s pultovou střechou se sklonem vhodným pro instalaci fotovoltaických panelů. Ne úplně obvyklým řešením měl být přístup do 2NP přes venkovní ocelové schodiště.

 

Dům byl navržen jednoduchého obdélníkového půdorysu, obě patra byla díky absenci schodiště ve vnitřním prostoru navrhována dispozičně buď jako naprosto totožná, nebo s menšími úpravami, v každém případě ale s vytvořením dvou samostatných jednotek, horní s přístupem na terasu, vytvořenou nad garáží.

 

Obvodové konstrukce domu byly navrhována s ohledem na požadavek investora, vytvořit pasivní dům s minimálními tepelnými ztrátami a náklady na vytápění a větrání. Obvodové stěny byly navrženy jako sendvičové konstrukce z vápenopískových bloků s tepelnou izolací z EPS s příměsí grafitu v tl. 300 mm, v podlaze 250 mm podlahového EPS a ve střeše minimálně 400 mm izolace z minerální vlny.

 

Větrání bylo navrhováno jako nucené, s použitím VZT jednotky s aktivní rekuperací, která by zajišťovala rovněž levnou přípravu TV v integrovaném zásobníku.

 

Chcete podobný projekt? Neváhejte nás KONTAKTOVAT

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz