pro des mots crossword clues wordscapes answers Wordscapes Wind Answers Wordscapes Spire 9 Wordscapes Bright 9 Wordscapes Far 9
Rodinný dům Dobřany | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

Reference

Rodinný dům Dobřany

 

 

Základní informace

Typ: rodinný dům
Lokalita: Dobřany
Rok: 2012

 

Zastavěná plocha: 75,56 m2
Užitná plocha: 108,1 m2

 

Konstrukce: obvodové zdivo jednovrstvé pórobetonové tl. 375 mm, vnitřní nosné zdivo vápenopískové a pórobetonové  tl. 250 mm, pultový krov, falcovaná střešní krytina

Tepelná ztráta: 6,1 kW
Vytápění + větrání: elektrokotel, desková otopná tělesa, větrání podtlakové

 

Rozšířený popis

Nově budovaná obytná lokalita a její regulativy trochu ovlivnily samotný návrh, ale od počátku se to nám zrovna v tomto případě nevadily, ba naopak. Podmínkou totiž byl jednoduchý dům s pultovou střechou moderního vzhledu, bez zbytečných příkras, s přístřeškem na parkování a uliční čárou posunutou blíže ke středu pozemku.

 

Tentokrát jsme měli o vzhledu poměrně jasno a již od počátku jsme se s budoucími obyvateli tohoto domu shodli na návrhu interiéru i exteriéru. Dům není veliký, velkorysé jsou ale některé jeho prvky. Obytnému prostoru dominuje poměrně velká galerie, která spojuje obě patra a dělá prostor zajímavým. Velké jsou i prosklené plochy v obytném prostoru. Směřují do jižní zahrady a zajišťují optické propojení vnitřního prostředí s přírodou. Na přání investora jsou eliminovány technické a skladovací prostory na minimum, naopak obytný prostor byl navržen co možná největší. V horním patře je pak klidová zóna ložnic, veškeré technické zázemí se nachází dole.

 

Jednoduché linie domu a čistá bílá doplněná dřevěným obkladem jsou důkazem toho, že líbivé nemusí být nutně okázalé. Naopak, v jednoduchosti je krása! Nebo jste jiného názoru?

 

Chcete podobný projekt? Neváhejte nás KONTAKTOVAT

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz