parole guru soluzioni word trek wordscape answer Wordscapes Ravine Answers Wordscapes Frond 2 Wordscapes Below 2 Wordscapes Light 2
Rodinný dům Chlum | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

Reference

Rodinný dům Chlum

 

 

Základní informace

Typ: rodinný dům
Lokalita: Chlum
Rok: 2012

 

Zastavěná plocha: 100 m2
Užitná plocha: 140 m2

 

Konstrukce: obvodové zdivo jednovrstvé pórobetonové tl. 500 mm, vnitřní nosné zdivo VPC tl. 250 mm, příčky pórobetonové tl. 100, 125 a 150 mm, pórobetonové stropní a střešní panely tl. 200 mm, fasáda Cembrit
Tepelná ztráta: 5,6 kW (29 kWh/m2.a)
Vytápění + větrání: VZT jednotka + integrovaný elektrokotel, napojený na podlahové topení

 

Rozšířený popis

Dům je navržen v souladu s mírně svažitým terénem a v duchu dříve nedaleko stávajícího skokanského můstku. Konstrukčně je v podstatě homogenní, stěny, strop i střecha jsou z pórobetonu, zahalen bude do elegantního pláště z fasádních desek Cembrit, se spárořezem, kopírujícím sklon střechy a směřujícím do nebes.

 

Nízkoenergetický rodinný dům s ideální orientací hlavních prostor na jih a západ, ale i s krásným výhledem na sever! Komfort užívání zajišťuje vzduchotechnika s rekuperací, koncentrace CO2 klesá na minimum a tepelná ztráta větráním je eliminována na maximální možnou míru, tím pádem i potřeba tepla na vytápění klesá a že když už to rekuperace neutáhne, přichází na řadu v jednotce VZT integrovaný elektrokotel. Všechno pěkně v jedné bedýnce!

 

Vnitřní dispozice byla navržena v souladu s přáními a požadavky budoucích obyvatel, s velkým obytným prostorem jako centrem všeho dění, díky velkým proskleným plochám v propojení s přírodou a stropem až někde v oblacích. A horní patro patří celé dětem!

 

 

Chcete podobný projekt? Neváhejte nás KONTAKTOVAT

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz