palavra guru respostas solution pixwords wordscape cheat Wordscapes Cloud Answers Wordscapes Shine 1 Wordscapes Shine 1 Wordscapes Fall 1
Jihozápadní město – Praha | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

Reference

Jihozápadní město – Praha

 

Základní informace

Typ: urbanismus
Lokalita: Praha, Jihozápadní město
Rok: 2010

 

Rozšířený popis

Cílem projektu bylo navrhnout koncept rozvojového obytného území města formou urbanistické studie. K její realizaci bylo využito části Jihozápadního města. Návaznost s ostatními částmi města je zajištěna díky okružní silnici a do centra je navržena hlavní přímá tepna se stromovou alejí.  Centrálou v navržené části města je náměstí, obklopené obchodním domem, budovami smíšeného typu a školou, která ukončuje zornou příjezdovou přímku. Na náměstí jsou drobné budovy pro obchod, kašna, zeleň a místa pro sezení.

 

Za budovami smíšeného typu, jež přiléhají k náměstí a příjezdové tepně, se nachází čistě obytná zástavba, která je většinou doplněna o budovy s drobným obchodem a službami. Kromě základní školy je v konceptu navržena také mateřská školka.

 

Parkování je navrženo jako podzemní, ve většině případech je však doplněno i o několik  příležitostných nadzemních stání. Navrhovaná bytová zástavba bude od dálnice oddělena ochrannou protihlukovou stěnou. Dále bylo navrženo vybudovat izolační pás zeleně, který je zároveň uzpůsoben pro sport a relax. Téměř v celé délce západní strany jsou navrženy sportovně‐relaxační prostory, v nichž se nacházejí plavecký bazén, sportovní stadion a další nekrytá hřiště.

Chcete podobný projekt? Neváhejte nás KONTAKTOVAT

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz