O nás

Our work strives to enhance our sense of surroundings, identity and relationship to others and the physical spaces we inhabit, whether feral or human-made.

Selected Awards
 • 2004 — Aga Khan Award for Architecture
 • 2009 — Mies van der Rohe Award
 • 2013 — AIA/ALA Library Building Award
 • 2015 — Best Interior, Designers Saturday
 • 2016 — AIA New York Honor Award

Nulové domy

[one_half]

Projekty nulových domů

Specifickou kategorií nízkoenergetických domů jsou tzv. „nulové domy“, tzn. domy, které mají potřebu tepla pro vytápění blízkou nule. Podle normy ČSN 73 0540 jsou za nulové domy považovány domy s potřebu tepla menší než 5 kWh/(m2a). Těchto parametrů však většinou není dosaženo pomocí výrazného zlepšení tepelné izolace, ale např. navýšením plochy fotovoltaických panelů. Důležité jsou tedy vhodné klimatické podmínky, orientace ke světovým stranám a technické řešení.

 

Dalším navýšením vnějších tepelných zisků je dokonce možné dosáhnout i takového stavu, že dům nemá žádné otopné zařízení a ještě je schopen dodávat teplo nebo elektrickou energii do rozvodné sítě. Takové budovy jsou označovány jako nulové domy s přebytkem energie nebo také plusové domy.

 

[separator_lines]

Nabízené stupně projektové dokumentace

[/one_half]

[one_half_last]

Máte zájem o [highlight_1]projekt nulového domu[/highlight_1]?

Nezávazně nás kontaktujte:

  Vaše jméno

  Váš email

  Vaše zpráva

  Opište prosím text z obrázku
  captcha

   

   

  nebo volejte:

   

  [highlight_1]774152624[/highlight_1] / TOJAKO ateliér

  [/one_half_last]

   

  [separator_lines]

  Výběr z prací ateliéru TOJAKO, které jsme již uveřejnili, naleznete v sekci [small_button link=“http://tojako.cz/reference/“]REFERENCE[/small_button]