pro des mots solution pixword soluzioni wordscapes Wordscapes Lush Answers Wordscapes Dune 4 Wordscapes Shine 4 Wordscapes Mist 4
Nízkoenergetické domy | Projekty rodinných domů - TOJAKO | architektonický a projekční ateliér Plzeň

Nízkoenergetické domy

Projekty nízkoenergetických domů

Výstavba nízkoenergetického domu neznamená jen zateplení a instalování slunečních kolektorů či tepelného čerpadla, ale při projektování těchto domů je  třeba dodržovat i několik dalších zásad: objekt vhodně situovat vzhledem ke světovým stranám, aby co nejvíce využíval energie ze slunce a ze svého okolí. Dům musí být také tepelně izolován a hermeticky utěsněn, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. Větrání musí být zajištěno v hygienicky potřebné intenzitě, podle stavebních a klimatických podmínek buď přirozenou cirkulací vzduchu, nebo nuceně. A v neposlední řadě musí mít stavba co nejmenší počet tepelných mostů, tzn. rohů, výstupků, spojení materiálů atd.

 

Nízkoenergetický dům lze postavit z téměř každého běžného stavebního materiálu. Současný trend výstavby energeticky nenáročných domů se však pomalu přesouvá k lehkým stavebním systémům, nejčastěji na bázi dřeva, s jednoduchou montáží. Lehký konstrukční systém s dřevěnou sloupkovou nosnou konstrukcí je schopen splnit náročné požadavky na tepelně izolační vlastnosti obvodového pláště při relativně malých tloušťkách konstrukce. Konstrukci z velké části tvoří tepelná izolace, proto je obvodová stěna užší a zároveň má výborné tepelně izolační vlastnosti.

 

Nabízené stupně projektové dokumentace

Máte zájem o projekt nízkoenergetického domu?

Nezávazně nás kontaktujte:

Vaše jméno

Váš email

Vaše zpráva

Opište prosím text z obrázku
captcha

 

 

nebo volejte:

 

774152624 / TOJAKO ateliér

 

Výběr z prací ateliéru TOJAKO, které jsme již uveřejnili, naleznete v sekci REFERENCE

Facebook

Zaujala Vás naše práce? Kontaktujte nás. První schůzka je vždy zdarma. Mobil: 774 152 624 / E-mail: info@tojako.cz