O nás

Our work strives to enhance our sense of surroundings, identity and relationship to others and the physical spaces we inhabit, whether feral or human-made.

Selected Awards
 • 2004 — Aga Khan Award for Architecture
 • 2009 — Mies van der Rohe Award
 • 2013 — AIA/ALA Library Building Award
 • 2015 — Best Interior, Designers Saturday
 • 2016 — AIA New York Honor Award

Dřevostavby

[one_half]

Projekty dřevostaveb

Dřevo je ekologická, dobře obnovitelná surovina. Mezi jeho výborné vlastnosti patří nízká tepelná vodivost a dobrá hluková izolace. Díky vynikajícím tepelným vlastnostem funguje jako přírodní klimatizace a dokáže udržet vlhkost vzduchu na pro člověka ideálních podmínkách (50-60 %). Dřevo je také schopno částečně absorbovat prach. Je rovněž skvělý tepelný izolátor – v létě je uvnitř domu příjemně chladno, v zimě naopak příjemně teplo. Dřevěné stavby mají tedy všechny předpoklady být nejen příjemným, ale i zdravým domovem.

 

Další výhodou dřevostaveb je rychlá montáž. Výstavba domů trvá v průměru  měsíce, obvykle nepřesáhne délku 6 měsíců, navíc není limitována ročním obdobím. Doba výstavby  samozřejmě záleží také na velikosti a promyšlenosti celé stavby. Nejrychleji lze postavit typové domy, které se dají “seskládat“ jako stavebnice. Mezi výhody tedy také patří minimální pracnost na staveništi. Ve srovnání s dílci z jiných materiálů vyžaduje rovněž menší náročnost při dopravě a manipulaci. Cena těchto domů obvykle nepřesáhne cenu domů stavěných z cihel.

 

[separator_lines]

Nabízené stupně projektové dokumentace

[/one_half]

[one_half_last]

Máte zájem o [highlight_1]projekt dřevostavby[/highlight_1]?

Nezávazně nás kontaktujte:

  Vaše jméno

  Váš email

  Vaše zpráva

  Opište prosím text z obrázku
  captcha

   

   

  nebo volejte:

   

  [highlight_1]774152624[/highlight_1] / TOJAKO ateliér

  [/one_half_last]

   

  [separator_lines]

  Výběr z prací ateliéru TOJAKO, které jsme již uveřejnili, naleznete v sekci [small_button link=“http://tojako.cz/reference/“]REFERENCE[/small_button]